Kesinlikle izlenmesi Gereken 30 Netflix Dizisi


0

En iyi netflix dizileri ? hangi diziyi izlemeliyim ? netflix’in en iyi dizileri hangileri ? cevaplar bu yazımızda….Son yıllarda büyük bir çıkış ile bir çok dizi ve film severlerin hayatında yer bulan Netflix, piyasadaki bir çok kaliteli yapımı bünyesinde bulunduruyor ve Netflix orjinal yapım, adı altında da bir sürü dizi ve film yayınları bulunuyor.

En iyi netflix dizileri 2019
En iyi netflix dizileri

Haliyle bu platformda bir sürü film olunca insanında aklı bazen karışabiliyor hangisini izlesem diye. Bizler sizler için düşündük ve bu yıla damga vurmuş ve vuracak olan En iyi Netflix dizilerini listeledik. Keyifli Okumalar..

Black Mirror IMDb / 8,9

Kesinlikle izlenmesi Gereken 30 Netflix Dizisi 3 – black mirror

Toplam 4 sezondan oluşan Black Mirror, her bölümünde farklı hikayeleri ele alarak teknolojinin zararlı yanlarını ve başımıza açabileceği belaları oldukça gerçekci bir şekilde izleyenlere yansıtıyor.

Sense8 IMDb / 8,4

sense 8 en iyi netfliz dizileri 2019
Sense8

Farklı ülkelerde farklı işler ile uğraşan, birbirinden fiziksel olarak bağımsız olan ve birbirlerini daha önceden tanımayan 8 kişi, telepati ile birbirlerinin hayatlarını yaşamaya başlar. Daha sonradan bir araya gelecek olan bu grup, kendilerine savaş açan bir başka grup ile aksiyon ve gerilim dolu anlar yaşayacaktır.

Daredevil IMDb / 8,4

Daredevil
Daredevil

Küçük yaşında bir kaza sırasında gözlerini kaybeden, Matt Murdock, New York’un Hell’s Kitchen eyelatinde, gündüzleri başarılı bir avukat, geceleri ise becerilerini kullanarak bir süper kahraman, Daredevil olarak adalet için savaşmaktadır.

La Casa De Papel IMDb / 8.6

El profesör lakaplı zeki bir adam, her biri hırsızlık adına işlerinde oldukça iyi olan 9 kişilik bir ekip kurar ve İspanya Kraliyet Darphanesini soymak için harekete geçer. Bunlara bir yandan başlamışken bir yandan ise bu suç örgütünü çökertmek için kurulan polis biriminin başındaki Raquel Murillo’yu ustalıkla yönetmektedir.

Punisher IMDb / 8,6

Frank Castle (Punisher) adlı eski bir deniz piyadesi, ailesinin cinayetinden sorumlu olan suçluları avlayarak intikamını alıyor. Daha sonraları ise ailesinin cinayeti ile kesişen askeri bir komplonun içerisinde buluyor kendisini.

Darmaduman IMDb / 6,7

Tıbbi esrar dispanseri işleten esrar aktivisti Ruth Whitefeather Feldman, sadık hastalarını rahatlamaya, dertlerinden arınmaya ve dumanlı bir kafa yaşamalarını sağlar. İşletmeyi oğlu ve ekibi ile birlikte yapan Ruth, izleyenleri kahkahalara boğacak.

Sherlock Holmes IMDb / 9,2

İki defa Emmy ödülüne layık görülen, Sir Arthur Conan Doyle’un gizemli hikayelerinden, Sherlock Holmes, sıra dışı cinayetleri ve olayları incelemektedir. Bir nevi dedektif olan Sherlock, alanında gelmiş geçmiş en iyi gözlemci ve olay çözücü olarak, bakış açısıyla diziye aksiyon ve gizem katıyor.

Stranger Things IMDb / 8.9

Ufak bir kasaba’da bir grup küçük çocuklar akşam karanlığında evlerine giderken ayrılırlar ve içlerinden biri kaybolunca, tüm kasaba ve polisler onları aramak için yola koyulur. Daha sonradan, gizli deneyler, doğaüstü güçler ve küçük bir kız çocuğunun da içinden olduğu gizemli olaylar arka arkaya yaşanmaya başlar.

The Rain IMDb / 6,3

Hayat sıradan devam ederken, birgün yağmur ile yayılan ölümcül bir virüs yeryüzüne iner ve insanlığın neredeyse %70’ni yok eder. Bir yeraltı sığınağında saklanan Simone ve Rasmus, bilim insanı olan babalarından ayrı düşer ve olaylar gelişmeye başlar.

Breaking Bad IMDb / 9,3

Akciğer kanserine yakalanan ve son zamanlarını ailesi için bir şeyler yapmak için çabalayan kimya öğretmeni, Uyuşturucu ticareti yapan eski bir öğrencisi ile birlikte metamfetamin yaparak uyuşturucu piyasasına inanılmaz bir giriş yapar. Komedi, macera, suç ve gerilim temalı film toplam 16 Emmy ödülüne layık görüldü.

The 100 IMDb / 7,8

Dünya’da nükleer bir kıyametin ardından, koloni halinde 1 asırdır uzayda hayat kuran topluluk, uzun bir aradan sonra Dünya’nın yaşanabilir bir yer olduğunu öğrenmek için 100 gençten oluşan bir grubu Dünyaya gönderir.

Lucifer IMDb / 7.8

Cehennemin efendisi olan Lucifer, cehennem hayatından sıkılıp Dünyaya kaçar ve bir insan gibi yaşamaya başlayıp, gece kulübü açar. Ardından bir olayda tanıştığı dedektif ile olayların peşinden sürüklenir. Bir süre sonra ise sorguladığı ve korktuğu şey ise; yavaş yavaş insana benziyor olması.

Van Helsing IMDb / 6.1

Vampir istilasına uğrayan Dünyada bir avuç insan kalmıştır ve tek umut Van Helsing’dir. Helsing ise 3 yıl komada kaldıktan sonra, onun başını bekleyen eski deniz piyadesi ile hem kızını bulmak hemde Dünya için yeni bir umut olmak için yola çıkar.

Narcos IMDb / 8,8

Gerçek bir hayat hikâyesinden esinlenerek 2017 yılında dizi piyasasına güçlü bir giriş yapan Narcos, Dünya’nın en büyük uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar’ın hayatını ele alıyor. Escobar’ı dizide uyuşturucu ve kaçakcılık işine başladığı andan yükseliş dönemine kadar, aksiyon ve heyecan dolu dakikalarına şahit olacaksınız.

Marco Polo IMDb / 8,1

Ünlü gezgin Kubilay Han’ın sarayındaki maceralarından esinlenen dizi, Hırs, İhanet ve Seks entrikalarının geçtiği bir Dünya’da, 13. yüzyıl Moğolistan’ın macera dolu olaylarına tanıklık ediyor ve Marco Polo isimli Avrupalı tücarrın oğlu maceraperest ise bu Hanlıkta kalarak olaylara farklı bir bakış açısı ile yaklaşıyor.

İron Fist IMDb / 6,6

Öldüğü sanılan ve 15 yıl sonra ortaya çıkan Danny Rand, İron Fist’in gücü ile geçmişini geri almak ve kötülür ile savaşarak bir süper kahraman edası ile insanlara yardım etmek ister.

Ozark IMDb / 8,3

Gerilim ve drama konulu dizilerin başında gelen Ozark, ailesini Missori’deki Ozarks’a sürükler ve burada bir uyuşturucu baronunun işlerine yardım edip memnun etmek için beş yılda 500 milyon dolar aktarmalıdır.

Mindhunter IMDb / 8.5

1970’lerin sonlarında iki FBI ajanı, cinayet psikolojisini araştırarak ve tamamıyla gerçek canilerle endişe verici bir yakınlık kurarak suç biliminde yeni ufuklar açar.

Jessica Jones IMDb / 8.1

Travmatik geçmişinden kurtulamayan Jessica Jones, Hell’s Kitchen’daki acımasız düşmanı başka birine daha zarar vermeden önce onu bulmak için özel yeteneklerini kullanır.

Big Mouth IMDb / 8.1

İki dost olan Nick Kroll ve Andrew Goldberg’ün bu cüretkâr komedisinde, ergenliğin mucizevi ve korkutucu yönlerini yeni akran arkadaşlarının hayatlarını alt üst ediyor.

The OA IMDb / 7.7

Son yılların en iyi gizem dizlerinden olan The OA, evinden kaybolduktan yedi yıl sonra, genç bir kadın yeni gizemli yetenekleri ile geri döner ve gizli bir görev için beş yabancı yetenekli insanlarla ekip kurar.

Luke Cage IMDb / 7.4

Bir marvel harikası olan bu dizi, Kapüşonlu, uslanmaz bir eski makhum adını temize çıkarma ve mahallesini kurtarma mücadelesi verir. Kavga peşinde değildir, ama mahallelinin, başlarına gelen ve gelecek olan belalar için bir kahramana ihtiyacı vardır.

The Last Kingdom IMDb / 8,3

Savaş dizilerinde hep ön planda olan ve aksiyon dolu bu dizide; Büyük Alfred, krallığını iskandinavyalı istilacılara karşı savunurken, Sakson olarak doğup Vikingler tarafından yetiştirilen, Uhtred doğuştan gelen hakkını savaşarak arar.

Sex Education IMDb / 8,5

Özgüvensiz Otis, terapist annesi sayesinde, cinsel tavsiyeler hakkında her şeyi bilmektedir. Öyle ki asi Maeve ona okulda bir seks terapisi kliniği açmayı teklif eder, terapi açılır ve drama, komedi karışımı olaylar yaşanır.

Rick and Morty IMDb / 9,3

Parlak zekâlı, ama alkolik bilim adamı Rick, başka Dünyalara ve alternatif boyutlara çılgın kaçamaklar yaparken huysuz torunu Morty’i de zorla yanını alır ve komedi dolu bir maceraya atılırlar.

Altered Carbon IMDb / 8,2

Buzda geçen 250 yıldan sonra yeni bir vücutta dirilen bir mahküm, özgürlüğünü geri kazanmak için akıl almaz bir cinayeti çözmek zorundadır.

Hakan Muhafız IMDb / 7,6

Günümüz İstanbulun’da yaşayan ve kadim bir gizli birlikle olan bağını keşfeden genç bir adam, şehri ölümsüz bir düşmandan kurtarmak için maceraya ve gizem dolu olaylara atılır.

Dark IMDb / 8,6

Bir çocuğun kaybolması ile birlikte dört aileyi gizem dolu bir cevap arayışına iter. Bu arayışları, üç nesil kapsayan gizem dolu olaylara iter.

Disenchantment IMDb / 7,2

Macera ve komedi dolu bu dizide, evlenip Prenses olacak olan Bean, içki aleminden ayrılmayıp iblis ve elf dostları ile birlikte Kralı çileden çıkartıp, ortalığı birbirine katıyor.

The Forest IMDb / 4,8

Ardenler ormanı yakınındaki bir kasabada genç bir kızın ortadan kaybolmasıyla polis ve kaygılı bir öğretmen rahatsız edici sırları ortaya çıkarmaya başlar.

Unuttuğumuz veya eklemek istediğiniz diziler varsa ” En iyi netflix dizileri” yazarak yorumlarda belirtebilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları