En çok hasılat yapan oyun şaşırtmadı! Liderlik tazeledi


0

Karantina sürecinde mobil uygulamaların kullanımlarında önemli artışlar oldu. Pek çok kişi neredeyse her işini akıllı telefonlarda bulunan uygulamalardan halletti, hallediyor. Alışkanlık haline gelen mobil uygulamaların yanında bir de keyifli vakit geçirmenin yolu ise mobil oyunlar oluyor. En çok hasılat yapan mobil oyun da bu kapsamda belli oldu. Aslında sonuç şaşırtmadı ancak, yine de liderlik tazelendi işte rakamlar:

En çok hasılat yapan mobil oyun PUBG Mobile oldu

SensorTower her ay belirli rakamlarla mobil oyunlar için veriler yayımlıyor. Yayımlanan yeni rapora göre, PUBG Mobile, bir süredir en çok hasılat yapan oyun olan Honor of Kings‘i geçerek, en çok hasılat yapan mobil oyun olmuş oldu. Diğer kategorilerde liderliğini uzun bir süre önce ilân etmiş olan PUBG Mobile, şimdi de yeni bir liderlik elde etti.

Oyun başka bir rapora göre, 2020 yılının içinci çeyreğinde en yüksek gelir getiren oyun da oldu. Temmuz ayı için yayımlanan raporda PUBG Mobile, yine mobil dünyanın en popüler oyunları arasında yer alan Honor of Kings’i alt ediyor. Oyun geçen yılın temmuz ayına göre yüzde 10,8 oranında bir artış yakalamış durumda.

En çok hasılat yapan oyun şaşırtmadı! Liderlik tazeledi 3 – En cok hasilat yapan mobil oyun 02

PUBG Mobile’ın temmuz ayında toplam geliri 208,8 milyon dolara ulaşmış durumda. Bu gelirin içinde bir de Game For Peace adlı oyunun Çin’deki versiyonu var. Bu oyunun toplam gelirdeki karşılığı ise yüzde 56,6 olarak kayıtlara geçiyor. Gelirin yüzde 43,4’ü ise dünya çapındaki oyunseverler tarafından elde edildi.

Çin’in dışında dünya çapında en yüksek talep ise yüzde 10 ile ABD yüzde 5,6 ile Suudi Arabistan ikilisi oluyor.

Honor of Kings listedeki birinciliğini kaybetmiş olsa bile yine de dünyada çapında en çok hasılat elde eden ikinci mobil oyun oluyor. Oyun yalnızca temmuz ayında 192 milyon dolarlık gelir elde etmeyi başarmış durumda. Oyunun elde ettiği gelirin yüzde 94’ü ise Çin’den geliyor. Yüzde 6’lık dilim ise dünyanın geri kalını tarafından sağlanıyor.

Pokemon GO, Roblox’u beşinci sıraya düşürerek dördüncü sıraya tırmanırken Monster Strike üçüncü sırada yerini almış oldu. Listedeki diğer mobil oyunlar ve hasılatları:

En çok hasılat yapan oyun şaşırtmadı! Liderlik tazeledi 4 – En cok hasilat yapan mobil oyun 03

Kaynak: https://shiftdelete.net/en-cok-hasilat-yapan-oyun-sasirtmadi-liderlik-tazeledi


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları