Kimyasal malzemelerle makyaj temizlemekten bıktınız mı ? Işte karşınızda kimyasal makyaj temizleyicilere alternatif doğal ve evde yapabileceğiniz makyaj temizleyiciler

Badem yağı ile makyaj temizleme: Badem yağı ev yapımızı makyaj temizleyicisi olarak harika iş gören bir maddedir. Elinize bir parça pamuk aldıktan sonra bir iki damla badem yağı dökün makyjalı cildinize uygulayın.

Yoğurt ile makyaj temizleme: Yüzünüze yoğut sürdükten sonra 10-15 dakika bekleyin ve daha sonra bir peçeteyi ıslatıp yüzünüzü temzileyin. Içindeki yağ damlacıkları makyajı temizlemiş olacaktır.

Limonlu yoğurt ile makyaj temizleme: Bir yemek kaşığı yoğrutla aynı şekilde bir yemek kaşığı limon suyunu karıştırdıktan sonra yüzünüzün tamamına isterseniz boynunuza sürebilirsiniz. Bu sayede cildiniz ölü deriden arınacak ve tüm cildinizin temizlenmesini sağlayacaktır. Yüzünüze sürdükten sonra 5-6 dakika bekleyin ve ıslatılmış bir pamuk parçasıyla yüzünüzü temizleyin.

Doğal yollarla makyaj temizleme

Papatya ve zeytinyağı karışımı ile makyaj temizleme: Papatyayı biraz kaynattıktan soğuması için biraz bekleti. Soğuyunca elinize bir pamuk parçası alın ve soğumuş papatya suyuna daldırın. Ardından daldırığınız pamuk parçasının üzerine 3-5 damla zeytinyağı ekleyin ve yüz bölgenize uygulayın. Özellikle göz altı şişliklerini azlatmada oldukça faydalıdır.

Sadece zeytinyağı ile makyaj temizleme: Cildiniz kuru bir yapıya sahipse zeytinyağı ile makyajı temizlemeniz sizin için çok faydalı olacaktır

Elinize bir-iki damla zeytinyağı damlattıktan sonra yüzünüze masaj yaparak yayın. Birkaç dakika bekledikten sonra elinize bir pamuk alıp ılık suya batırın daha sonra yüzünüzü bu pamuk yardımıyla temizlemeye başlayın. Bu işlemi göz makyajınızı temizlemek için kullanabilirsiniz.

Yüzünüzdeki makyajı temizlemeden uyursanız cildiniz nefes alamayacağı için cildinzde siyah nokta ve akne gibi cilt problemler oluşabilir. Bu yüzden yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak yüzünüzdeki makyajdan kurtulun ve cildinize temiz bir nefes aldırın.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Sinirlendim Sinirlendim
0
Sinirlendim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
HMM HMM
0
HMM
Aşık oldum Aşık oldum
0
Aşık oldum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
OMG OMG
0
OMG
Başarılı Başarılı
1
Başarılı
Neslihan Atay

Emektar Üye

Yazar, moderatör...

Facebook Yorumları

yorum

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Liste
İlgi Çekici Bir Liste Oluştur
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
GIF
GIF Formatı
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Görsel
Fotoğraf veya GIF