CS GO En İyi Mouse Ayarları 2021


0

Bildiğiniz gibi CS: GO oyununda başarılı olmak isteyen oyuncular için kontrol olmazsa olmazdır. Zaten Counter-Strike: Global Offensive’de başarılı olmanın yolu klavyeyi seri kullanmak, iyi reflekslere sahip olmak, oyunda olanları analiz edebilmek ve oyun aklınızın olmasından geçer. Bu yazıda sizlere başarılı olmanın bir gereksinimi olan kontrolünüzü geliştirmek için CS: GO en iyi mouse ayarları konusunu ele alacağız.

CS: GO oyununda oynayışınızı geliştirmek zaman ve düzenli CS GO oynamanızı gerektirir. Bu gelişim sürecini hızlandırmak amacıyla ayarlarınızı iyileştirebilirsiniz. Fare ayarları da bu olaya dahildir.

CS: GO Mouse Ayarları (Fare)

Oyun içinde fare yani mouse ayarlarınızı değiştirmek için Oyun Ayarları bölümüne girin ve Klavye/Fare bölümünü açın. Şimdi ayarlamalara geçelim;

  • Fareyi Ters Çevir: Bu özellik açık olduğunda fareyi aşağı kaydırdığınızda oyunda yukarı bakarsınız. Yani fare terse döner. Bu özelliği kapatmanızı şiddetle tavsiye ederiz.
  • Fare Hassasiyeti: Fare hassasiyeti konusu daha kapsamlı bir konudur. Bazı oyuncular oldukça düşük hassasiyetle oynarken bazı oyuncular yüksek hassasiyetle oynuyor. Bu ayarı kendi elinizin ayarına göre yapmanızı tavsiye ederiz.
  • Ham Giriş: Bu özelliği açık duruma getirdiğinizde windows’un fare ayarları geçersiz olacaktır. Bu özellik kapalıyken nadiren çakışmalar yaşanabilmektedir. Bu yüzden açık olarak ayarlamanızı tavsiye ederiz.
  • Fare Hızlandırma: Fare hızınızı arttırmak için ek özellik. Açık olmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz.
  • Hızlanma Tutarı: Fare Hızlandırma özelliğinin sınırlamasını yapmaya yarar. Fare hızlandırma özelliği açıksa sınırlamasını yapabilirsiniz.

CS: GO oyununda oynayışınızı etkileyen en önemli faktörlerden birisi de oyundan aldığınız FPS’dir. FPS düşük olduğunda hem daha keyifsiz bir oyun deneyimi yaşayacaksınız, hem de reflekslerinizi tam olarak yansıtamayacağınız için performansınız oldukça düşecektir.

CS: GO FPS arttırma yöntemleri için tıklayın.

CS: GO Kaç DPI ile oynamalıyım?

Düşük DPI (300-800): Elinizi oldukça hızlı ve çok hareket ettirmelisiniz. İlk zamanlarda alışması zor olacaktır ancak alıştığınızda çok daha kaliteli ve iyi nişan alabileceğiniz bir oynayışınız olacaktır.

Yüksek DPI (1000-3000): Fareyi hafif hareket ettirdiğinizde dahi tam anlamıyla nişanınız uçacaktır. Nişan almakta oldukça zorlanacaksınız ancak alıştığınız zaman çok daha rahat bir şekilde Flick Shot atacaksınız.

E-Spor oyuncuları kaç DPI ile oynuyor?

Profesyonel CS: GO oyuncularının neredeyse düşük DPI ile oynamaktadır. Size tavsiyemiz düşük DPI ayarları ile oynamanızdır.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları