Corona virüsü bilgilendirmesi için yeni mobil uygulama


0

Corona virüsü hakkında yanlış bilgilerin daha fazla kişiye ulaşmasının önüne geçmek Dünya Sağlık Örgütü mobil uygulaması ile karşımıza çıkıyor.

Dünya Sağlık Örgütü(WHO) yaşanan Corona virüsü pandemisi sebebiyle internet sitesini sürekli güncel tutuyor. Salgın hakkında yanlış bilgilere ulaşmanın önüne geçmek isteyen Dünya Sağlık Örgütü, Android ve iOS işletim sistemine sahip kullanıcılar için COVID-19 hakkında bir mobil uygulamayı yakında kullanıma açacak.

Dünya Sağlık Örgütü mobil uygulaması ile Corona virüsün karşısında

Bildiğiniz gibi salgından da hızlı bir şekilde yayılan yanlış bilgiler ve haberler panik ortamını körükleyebiliyor. Bu nedenle Dünya Sağlık Örgütü, COVID-19 için halkı bilgilendirici yeni bir uygulamayı yakında kullanıcılara sunmayı hedefliyor.

Mobil uygulamanın yanında bir de internet versiyonu da olacak uygulama doğrulanmış haberlerden, bilgilendirici içeriklere kadar birçok detayı barındırıyor olacak.

WHO MyHealth adı altında lanse edilecek yeni uygulama, gönüllü uzmanlardan oluşan bir ekibin ürünü. Uygulamanın geliştirici ekibinde,  Google uzmanları ile birlikte eski Google ve Microsoft çalışanlarının yanı sıra büyükelçilerden oluştuğu belirtiliyor.

Uygulama yakında mobil tarafa gelecek gibi duruyor. Bunun yanında uygulama açık kaynaklı olarak oluşturulduğu için sürekli de gelişime açık olacak.WHO MyHealth, Google Haritalar gibi diğer uygulamalar ile etkileşime girip, kullanıcıların teşhis durumunu kontrol etmesini sağlarken aynı zamanda hastalığın yayılma haritasına da daha kolay ulaşmasını sağlayacak.

Uygulama şu an için hala geliştiriliyor olsa da gönüllü olarak bu geliştirme aşamasına katılabilirsiniz. Söz konusu uygulamanın yakın zamanda ortaya çıkması planlanıyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/dunya-saglik-orgutu-yeni-mobil-uygulama


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları