Çin hükumetinden ilginç TikTok çıkışı


0
1 Paylaşım

Popüler viral video uygulaması TikTok’un sahibi ByteDance kısa bir süre içinde bir alıcı bulamazsa Amerika’daki faaliyetlerine kalıcı olarak veda etme olasılığıyla karşı karşıya. Ancak tüm bunların yanında, firmayı zorlayan bir diğer unsur da Pekin hükumeti oldu. Zira Pekin, uygulamanın Amerikalı bir firmaya satılmasındansa tamamen ortadan kalkmasını ister bir tutum içinde.

Pekin viral video uygulaması TikTok’u satmak istemiyor

TikTok’un sahibi ByteDance, Başkan Trump’ın uygulamaya sürdüğü yasağa karşı uygulamayı satış işlemlerine başlamıştı. Satışla ilgili Microsoft ve Oracle gibi dünyaca ünlü firmalarla görüşen şirket henüz resmi bir işlem gerçekleştirebilmiş değil.

Çin hükumetinden ilginç TikTok çıkışı 3 – viral video uygulamasi tiktok icin cinden ilginc karar 2

Tüm bunların yanında Çinli hükumet yetkilileri de durumun hassasiyetini göz önünde bulundurarak, Washington’un getirdiği baskı karşısında ByteDance’ın zorla satış yapma ihtimalinin hem zayıf göründüğünü hem de istenmediğini belirtti. Reuters’in haberine göre, Çin, TikTok’un satışına karşı çıkmanın da ötesinde, satılmasını kapatılmasına tercih ediyor. ByteDance’ın da Reuters’e yaptığı açıklamaysa Pekin’le ters düşecek cinsten. Zira firma uygulamanın ne ABD ne de başka bir ülkede kapatılmasını istemediğini ifade etti.

Geçtiğimiz Cuma günü konuyla alakalı açıklama yapan Çin Dışişleri Bakanı Zhao Lijian, söz konusu ulusal güvenlik tanımının yanlış kullanıldığını ve Başkan Trump’ın bu olayı yabancı şirketleri baskılamak için kullandığını ifade etmişti.

Kaynak:https://shiftdelete.net/viral-video-uygulamasi-tiktok-icin-cinden-ilginc-karar

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları