Chrome kullanıcı güvenliği için harekete geçti


0

En çok kullanılan internet tarayıcılarından olan Chrome, kullanıcı güvenliği için önemli bir adım attı. Kullanıcıların güvenli bir şekilde internet sitelerini kullanmalarını hedefleyen Google, tarayıcısında özel bilgiler üzerine çalışıyor.

Bu çalışma sonunda da kullanıcıların kişisel bilgilerini girdiği formlara dikkat kesildi. Birçok kez bu formlar aracılığıyla kullanıcı bilgilerinin ele geçirildiği ve güvenliğin sağlanması gerektiği görüldü.

Chrome kullanıcı güvenliği için çalışıyor

Yapılan çalışma sonucunda birçok kez kullanıcı verisinin güvenli olmayan formlar üzerinden çalındığı tespit edildi. Belli güvenlik şartlarını taşımayan formlar nedeniyle kullanıcıların en gizli bilgilerinin sızabildiği ve bilgisayar korsanları tarafından kullanıldığı tespit edildi.

Kullanıcılarla buluşacak olan Chrome 86 sürümüyle birlikte kullanıcı güvenliği için riskli olan formlara uyarı notu eklenecek. Eğer kullanıcı güvenli olmayan bir forma veri girişi yaparsa tarayıcı bir uyarı mesajı gösterecek.

Chrome kullanıcı güvenliği için harekete geçti 3 – chrome kullanici guvenligi icin harekete gecti 2

Bununla birlikte güvenli olmadığı belirtilen formlar için otomatik doldurma özelliği de kullanılamayacak. Güvenli olmamasına rağmen kullanıcı formu kullanmak isterse, bütün bilgilerini elle girmesi gerekecek.

Google tarafından Chrome için güvenlik önlemleri alındığı biliniyor. Birçok kez kullanıcı bilgilerinin çalınmasının ardından Google harekete geçmiş ve güvenlik konusuna ağırlık vermişti.

Kaynak: https://shiftdelete.net/chrome-kullanici-guvenligi-icin-harekete-gecti


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları