Call of Duty güncelleme boyutunda büyük anormallik


1
1 Beğeni

Call of Duty serisi güncelleme boyutu ile dikkat çekmeye devam ediyor. Geçen ay indirme boyutu 200GB’ı aşan Modern Warfare, bugün gelen bir güncelleme ile Xbox oyuncularını çileden çıkardı. Söz konusu güncellemenin boyutu PC ve PS4 platformlarında oldukça makul iken Xbox tarafında hiç de öyle değil.

Call of Duty güncelleme boyutu oldukça tutarsız

Bu sabah Infinity Ward, COD Warzone ve Modern Warfare için 1.25 sürüm numaralı güncellemeyi yayımladı. Güncelleme içeriğinde hata çözümleri, grafik iyileştirmeleri ve bazı haritaların kaldırılması gibi şeyler yer alıyor. Buraya kadar her şey tamam iken bir de indirme boyutuna bakalım: oyunu PC üzerinden oynuyorsanız 1.83GB, PlayStation 4’te 1.2GB, Xbox One’da ise 66.3GB boyutunda güncelleme indirmelisiniz.

Call of Duty güncelleme boyutunda büyük anormallik 3 – call of duty guncelleme boyutu buyuk anormallik 2

Bu durum aslında bir hatadan kaynaklı. Microsoft’un güncelleme dağıtma sisteminde oluşan hata güncellemeyi defalarca indirmeye neden oluyor. Bu indirmeler sonucunda oyun dosyalarının boyutu fazla artmıyor fakat indirme için beklenen süre ve harcanan internetin bir bedeli var.

Bu durum Xbox One kullanıcılarının başına ilk defa gelmiyor. Daha önce yayımlanan 1.22 sürüm numaralı güncellemenin boyutu 44GB iken bazı kullanıcılar 83GB boyutunda indirme yapmak zorunda kalmıştı.

Oyunun yapımcısı Infinity Ward, oyuncuların bu sorundan isyan ettiğini biliyor ve sorunun çözümü için Microsoft ile çalışacağını ifade etti. Bakalım bu can sıkıcı durum ne zaman çözüme kavuşacak.

Kaynak: https://shiftdelete.net/call-of-duty-guncelleme-boyutu-buyuk-anormallik


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları