Borsada Portföy Oluşturmak – Borsa Portföyü Hazırlamak


0

Yeni yatırımcılar için en zor durumlardan birisidir, borsada portföy oluşturmak. Hangi hisse senedini almalıyım ?, aldığım hisse senedi düşer mi ?, aldığım fiyat tepe noktası mı ?, dipten aldığımı sanıyorum ama acaba düşüş trendinde mi aldım ? gibi.. bir çok soru kafalarını kurcalar. Bu düşünceleri kafanızda eleyip cevap vermek sizin elinizde olan bir durum. Yatırımcıları borsada kazanç sağlaması için iyi bir portföy hazırlaması kazanç için altın anahtardır. Öncelikle portföy hazırlamadan önce borsa hakkında hiç bir şey bilmiyorsanız portalımızda Borsa Nedir ? , Borsada Temel Olarak Bilinmesi Gerekenler .. konularını okumalarını tavsiye ederim.

Borsada Portföy Oluştrumak - eniyilerde.com
Borsada Portföy Oluşturmak – eniyilerde.com

Beklentinize göre portföy oluşturun, yani yatırım danışmanınız ya da portföy yöneticiniz ile oluşturduğunuz portföyü en büyük nimetimiz olan internetten araştırarak yaptığınız yatırımın öncelikle içinize sinmesi, kendinize güven vermesini doğrulayabilirsiniz. Yatırım yaptığınız ensturmanın beklentisi nedir ne değildir araştırmalısınız.

Hisse senedi piyasasında yatırım yaparken, zevk duyacağınız ya da ilgi alanınız olan bir şirkete yatırım yapmak size hobi olarak gelecektir. Hem araştırma yaparken ya da günlük haberleri takip ederken şirkte değer olarak ne kazandıracağını tahmin etmeniz konusunda yardımcı olacaktır. Yatırım yapcağınız şirket size güven veriyor ve şirketsel bazda sürekli kendini büyültüyor ise yatırım vadenizi olabildiğince uzun tutmanızda fayda var. Hisse senedi piyasasına yatırım yaparken ve borsa portföyünüzü oluştururken bir diğer önemli husus “yatırım yaptığınız tutarın kısa vade de ihtiyacınızın olmaması gerektiğidir”. Bunun nedeni şirketsel ya da jeopolitik risklere gelen hızlı tepkiler den dolayı yatırım vadenizi uzatma ihtimalinizn olmasıdır. Beklentisi olan hisse senetlerini bulmaya çalışın.. Şirkete değer katacak iş, haber gibi durumlar paralel olarak şirketin hisse senedi değerinide yükseltecektir.

Sizin için seçtiğimiz diğer yazılar:


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları