Blogger .tr Uzantısını Kaldırmak 2019

Blogger ülke uzantısını kaldırmak, blogger .tr uzantısını kaldırmak, blogger tr uzantısını kaldırmak, blogger tr uzantısı nasıl kaldırılır cevaplar bu yazıda.

Blogger , kendi üzerinden kurulan blogların ülkelerine göre ayırma kararı alıp çoğu ülkenin bloglarının uzantılarına mafsala yaptı ve türkiye içersinde .tr ekledi.

Blogger .tr Uzantısını Kaldırmak 2019
Blogger .tr Uzantısını Kaldırmak 2019

Bu .tr ‘ nin gelmesi ile birlikte çoğu olumsuzlukta peşinden geldi.

Bu olumsuzlukların başında google’nin bloglarımızdaki indexlenen sayfaların neredeyse yarısını yokmuş gibi gözler önüne serdi ve bana göre en önemlisi alexa değerlerini alt üst oldu.

Esasında .tr eklemesi ilk geldiği gün engellenmiş olsaydı bloglar bu durumdan etkilenmemiş olacaktı ama bu hali bizler değil daha önceden blogger’in bunu düşünerek hareket etmesi gerekiyordu fakat amatörce bir davranışta bulundu açıkçası. Bize düşen bu problemi ortadan kaldırmak , zararın neresinden dönersek kârdır. Fazla uzatmadan .tr ekini kolay bir biçimde nasıl kaldıracağımızı göstereceğim.

Nasıl Yapılır ?

Şablon >> html düzenle tıklıyoruz ve CTRL+F yardımıyla aşağıdaki kodu buluyoruz.

<head>

bulduktan sonra hemen altına aşağıdaki kodu ekliyoruz.

<script type='text/javascript'>var str=window.location.href.toString();if(str.indexOf(".com/")=="-1"){var str1=str.substring(str.lastIndexOf(".blogspot."));if(str1.indexOf("/")=="-1"){var str2=str1}else{var str2=str1.substring(0,str1.indexOf("/")+1)}window.location.href=window.location.href.toString().replace(str2,".blogspot.com/ncr/")}
</script>

Bu işlemleri yaptıktan sonra .tr uzantısından kurtulmuş oluyoruz ve blogumuz global bir blog olarak yoluna devam ediyor.

İşinize yaramıştır umarım arkadaşlar, merak ettiğiniz bir kısım olursa ister yorum kısmına isterseniz Eİ Forum kullanarak sorabilirsiniz.

Yazıyı Beğendiniz mi ?
Sending
User Review
0 (0 votes)

Scriptci

Merhaba arkadaşlar, Bu siteyi kurma sebebim insanların istediği scriptleri tek bir site altında ücretsiz bir şekilde bulmasıydı. Ara ara başka sitelerden bulduğum scriptleri, temaları ve programları da bu sitede paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares