Bill Gates’ten dikkat çeken sivrisinek ve sıtma uyarısı!


0

Sıtma hastalığı insanların sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Sivrisinekler aracılığı ile insana bulaştırılan bu hastalık, dünyada malarya hastalığı adı ile anılıyor. Son günlerde COVID-19 aşısı için çalışmalar yapan Bill Gates, kendisine ait olan YouTube kanalından bir video yayımladı.

Bill Gates sıtma hastalığı ve sivrisinek konusunda uyardı

Ateşli hastalıklar arasında yer alan sıtma, Antik Mısırlılar tarafından tespit edildi. 1946 yılından beri Dünya Sağlık Örgütünün gündeminde olan bu sayrılık, Bill Gates’in gözünden kaçmadı.

Bu bağlamda sivrisineği “dünyanın en tehlikeli hayvanı” olarak adlandıran ünlü iş insanı, son zamanlarda sağlık alanına katkıda bulunduğu için gündemden düşmüyor.

Bill Gates'ten dikkat çeken sivrisinek ve sıtma uyarısı! 3 – bill gates sitma hastaligi konusunda uyardi sivriksinekler 1

Gates, sivrisineklerin insanları her gece ısırdığını ve bundan dolayı milyonlarca insanın sıtma hastalığına maruz kaldığını söyledi. Kendisine göre çocuklar her gün ölüyor ve bu ölümlerin çoğu yoksul ülkelerde yaşanıyor. Sıtma hastalığı özellikle Afrika, Orta Amerika, Güney Amerika ve Karayipler gibi pek gelişmiş olmayan bölgelerde görülüyor.

Sağlık sistemi zayıf olan ilgili ülkeler şimdi de COVID-19 salgını ile boğuşuyor. Buna dikkat çeken Bill Gates, bu konu hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizi ilgili video ile baş başa bırakalım.

İnternet sitesinde bu konu hakkında bir açıklama yayımlayan Gates, maskenin sivrisinekler ve malarya hastalığı karşısında etkisiz olduğunu belirtti. Gates’in yeni videosu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.


Kaynak: https://shiftdelete.net/bill-gates-sitma-hastaligi-konusunda-uyardi-sivriksinekler


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları