Apple’dan Epic Games kararı: İstisna yapmayacağız


0

Apple, iki firma arasındaki anlaşmazlıkta Epic Games’in son hamlesine yanıt verdi. Apple Fortnite yasağı sonrası Epic Games’in kuralları ihlal eden ödeme işleme seçeneğini kesmediği sürece Apple geliştirici programından kaldırılarak iOS ve Mac cihazlara erişimini iptal etmekle tehdit ettiğini söylemişti.

Apple Fortnite yasağı sonrası iyice sertleşiyor

Apple, konuyla ilgili The Verge’e yaptığı açıklamada, “Şirketi Apple geliştirici programının bir parçası olarak mağazamızda uygulamalarıyla birlikte tutmak istiyoruz. Ayrıca Epic’in kendisi için yarattığı sorun, tüm geliştiricilerin kabul ettikleri yönergelere uyacak şekilde bir güncellemeyle geri alınırsa gayet de çözülebilir. Ancak geri adım atmazlarsa istisna yapmayacağız” ifadelerini kullandı.

Apple'dan Epic Games kararı: İstisna yapmayacağız 3 – apple fortnite yasagi icin net bir aciklama yapti 2

Epic’in sürpriz Fortnite güncellemesi, oyundaki para birimi olan VBucks’ın uygulama içi satın alımlarda mağaza yönergelerini aşması için bazı dinamikler barındırıyor.  Bu da Apple ve Google için yüzde 30luk bir gelir kaybı anlamına geliyor.

Apple ve Google, Epic Games’in söz konusu ihlallerine cevap olarak Fortnite’ı kendi platformları olan App Store ve Google Play Store’dan kaldırdı. Epic ise buna karşılık rekabeti engelledikleri gerekçesiyle iki şirkete dava açarak karşılık verdi. Ayrıca stüdyo, Apple’ın geliştirici programlarından çıkarmasını engelleyen bir tedbir kararını da mahkemelerden çıkartmayı başardı. Konuyla ilgili Apple, Epic Games’in geri adım atması için 28 Ağustos’a kadar vakti olduğunu belirtti.

Kaynak: https://shiftdelete.net/apple-fortnite-yasagi-icin-net-bir-aciklama-yapti


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları