Apple giyilebilir teknoloji alanını da domine ediyor


0

Akıllı saat pazarı gerçekten pek çok farklı teknoloji devini içinde barındırıyor. Apple da bu devlerden birisi. Apple Watch ile pazarı domine eden şirketin birkaç ay içinde yeni akıllı saatini tanıtması bekleniyor. Bunların yanında düzenli olarak paylaşılan istatistikler de yayımlandı. Bu kapsamda Apple giyilebilir teknoloji pazarını domine ediyor.

Apple giyilebilir teknoloji alanında liderlik bayrağını taşıyor

Counterpoint’in yayımladığı son istatistikleri göre, Apple akıllı saat sektörünün yaklaşık yüzde 51,4’ünü elinde tutuyor. Liderlik koltuğuna iyice kurulan Apple geçen yıldan bu yana pazardaki payını da önemli oranda artırmış durumda. Geçen yılın aynı döneminde yüzde 43,2 olan pazar payı, bu yılki verilere göre 51,4’e kadar yükseliyor.

Apple giyilebilir teknoloji alanını da domine ediyor 3 – Apple giyilebilir teknoloji Apple akilli saat 02

Bu yükselişte her geçen gün artan akıllı saat kullanımlarının etkili olduğunu belirtmekte fayda var. Samsung tarafında pazar payında önemli bir azalma var. Huawei ise yüzdelik olarak payını artırmış durumda. Yayımlanan istatistiklere göre, Apple’ın ardından akıllı saat pazarında en sözü geçen marka yüzde 9,4 ile Garmin oluyor. Garmin’i ise sırasıyla yüzde 8,3 ile Huawei, yüzde 7,2 ile Samsung takip ediyor.

Apple’ın liderliği elde ettiği listede Watch Series 5’in Avrupa ve Kuzey Amerika’da çok satılmış olmasının payı büyük. 2020’nin ilk altı ayında Apple Watch Series 5 ve Watch  Series 3 en çok satan iki akıllı saat olarak kayıtlara geçiyor. Apple Watch’u sırasıyla Huawei Watch GT2, Samsung Galaxy Watch Active 2 takip ediyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/apple-giyilebilir-teknoloji-alanini-da-domine-ediyor

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları