Apple bir savaşı daha kazandı, istediğini aldı!


0

iOS için WordPress uygulaması güncelleme alamıyor. İnternet sitelerinde en sık rastlanan içerik yönetimi sistemlerinden birisi olan bu yazılım, Apple ile sorun yaşayan markalar kervanına katıldı.

Bir süredir Fortnite ve Epic Games Store ile komisyon meselesi yüzünden anlaşamayan Amerikan teknoloji firması her geçen gün daha da köşeye sıkışıyor. Tehlike çanları Apple’ın bir numaralı ismi olan Tim Cook için çalıyor. WordPress ile Apple arasındaki sorun ne?

iOS için WordPress uygulaması güncelleme alamıyor

WordPress, 27 Mayıs 2003 tarihinden beri kullanıcılara çeşitli hizmetler sağlıyor. Bu içerik yönetimi sisteminin kuruculuğunu üstlenen Matt Mullenweg, kendisine ait olan Twitter hesabından Apple’a yüklendi.

Mullenweg, WordPress’in App Store’da mahsur kaldığını ifade etti. Ünlü yazılımcı, Apple’a uygulama içi satın alım işlemleri aracılığı ile komisyon ödenmediği takdirde herhangi bir güncelleme veya yama yayımlamanın mümkün olmadığını belirtti.

Apple bir savaşı daha kazandı, istediğini aldı! 3 – IMG 20200822 125712 1

Kendisi tarafından bu konu hakkında yapılan bir diğer açıklama ise şu şekilde: “Ben, lisansların kutsallığına inanıyorum. Açık kaynak, lisanslar ve telif hakkı ile bağlantılıdır. App Store’a kayıt olduğumuzda ve orada kaldığımız süre boyunca ilgili lisansın buyruklarına uyduk. Bu nedenle bu kurallardan kaçınmak istemedik ve onlar bizden ne istiyorsa onu yaptık.”

17 yıldır birçok sitenin var olmasını sağlayan bu oluşumun yöneticileri Apple’a komisyon ücreti ödemeyi gerektiren bir sistem kullanmıyor. Matt Mullenweg, WordPress uygulamasının akıllı telefonlarda kullanılmasını sağlayan başka yöntemlerin de olduğunu ancak bunların birçok insana ulaşmayı sağlayamadığını aktardı.

Apple bir savaşı daha kazandı, istediğini aldı! 4 – ios icin wordpress uygulamasi guncelleme alamiyor

WordPress’in kurucusu Apple’a ödeme yapmayı kabul etti. Bu bağlamda artık WordPress de Apple’a maddi destek sağlayan markalar arasına girdi. Sizce Epic Games Store ile Apple arasındaki sıcak savaşın sonu nasıl bitecek?

Kaynak: https://shiftdelete.net/ios-icin-wordpress-uygulamasi-guncelleme-alamiyor

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları