Android kullanıcıları için en iyi korku oyunları


0

Mobil oyunlar olmasaydı ne yapardık? Pek çok kategoride çeşitli oyunlar bulunuyor. Bunlar arasında son birkaç yıldır en popüler oyunları bünyesinde barındıran Battle Royale tarzı oyunlar olsa da bazı eskimeyen ve klasikleşmiş kategoriler yer alıyor. Bunlar arasında yer alan korku oyunları mobil tarafa gelince de PC ve PS tarafındaki popülerliğinden bir şey kaybetmiyor. Korku tutkunları için hazırladığımız Android için en iyi korku oyunları listesi hoşunuza gidecek.

Android için en iyi korku oyunları listesi 

Android telefonlar için pek çok oyun sunuluyor. Bu sunulan oyunlar arasında korku oyunları kategorisine eli gidenler için hazırladığımız listede zaten tutkunların bildiği klasikleşmiş mobil korku oyunları yer alırken aynı zamanda yeni keşiflere yelken açmayı sağlayacak oyunlar da yer alacak.

En iyi ücretsiz Android için en iyi korku oyunları

Dead Effect 2

Play Store’de pek çok serisi bulunan oyunun en yüksek puanlamaya sahip olanı Dead Effect 2, bilim kurgu tarzında silahlı bir oyun. 5 milyondan fazla kez indirilen oyunda üç karakterden birisini seçip oynuyorsunuz.

Oyunun Play Store bağlantısı

Distraint

1 milyonun üzerinde indirme ile karşımıza çıkan oyunun farklı versiyonları da bulunuyor. Klasik korku unsurlarından ziyade hikâyesi ile oyuncuyu korkutmaya çalışan Distraint geliştiricileri, aynı zamanda basit bir oyun kontrolü ekleyerek oyunseverleri yormuyor. Oyun elle çizilmiş görüntüsü ile indie oyun havası veriyor ve bu tarz seven kişileri de kendisine çekiyor.

Oyunun Play Store bağlantısı

Into the Dead 2

Into the Dead serisinin en son oyunu olan Into the Dead 2, Play Store üzerinden 10 milyon indirmeye ulaşmış durumda. Klasik bir hayatta kalma oyunu olan Into the Dead 2, pek çok silah seçebilme imkânı ve hikâye çeşitliliği sayesinde milyonlarca indirmeye ulaştığını söyleyebiliriz.

Oyunun Play Store bağlantısı

Slayaway Camp ve Friday the 13th

Klasik 80’ler oyunu olan Slayaway Camp ve Friday the 13th komik ve bir yandan da ürkütücü bir bulmaca oyunları. Oyunlardan Slayaway Camp‘te 140’tan fazla seviye bulunuyorken, Friday the 13th oyununda 100’den fazla seviye bulunuyor ve bulmacaları çözdükçe önünüze çıkan engelleri aşmak, yani onları öldürmek zorundasınız.

Oyunların Play Store bağlantısı

The Walking Dead: Season One

The Walking Dead serisinin mobil oyunu olan Season One, 10 milyonun üzerinde indirme ile serinin en çok indirilen mobil oyunu oluyor. Klasik zombilerden kaçma oyunlarından farklı olarak bölümlere ayrılan ve grafikleriyle etkileyici olan bu oyunun en büyük avantajı ücretsiz olarak sunuluyor olması.

Oyunun Play Store bağlantısı

Granny

Granny hayatta kalma korku oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Adından da anlayacağınız üzere büyükanne üzerine odaklı olan oyun Indie şekilde konumlandırılıyor. Slendrina serisinin bir alt oyunu olan Granny ücretsiz korku oyunları arasında en çok sevilenlerden oluyor. Korkunç büyükanneden kaçmanız gereken oyun 100 milyon indirmeyi geçmiş durumda. Aynı zamanda oyunun puanı ise 5 üzerinden 4.2.

Oyunun Play Store bağlantısı

En iyi ücretli Android için en iyi korku oyunları

Five Nights at Freddy’s

Oyunun halihazırda PC versiyonu da bulunuyor. Klasik bir kaçış korku oyunu olarak konumlandırılan Five Nights at Freddy’s seri bir korku oyunu ve oldukça seviliyor. Google Play Store’da 1 milyon indirmeye ulaşan oyunun, YouTube üzerinden hatırı sayılır takipçisi bulunuyor. Bazıları için çok korkunç olarak görülmese de bazıları için bu tam tersi.

Ücret: 18,99 TL

Oyunun Play Store bağlantısı

Fran Bow

Fran Bow, başka bir korku oyunu serisi olarak karşımıza çıkıyor. Her oyun, hikaye çizgisinde farklı bir bölümü temsil ediyor. Çizgi film tarzında tasarlanan oyunları seviyorsanız Fran Bow tam size göre diyebiliriz. Ürkütücü olarak sunulan evreninde renklerin uyumu dikkatinizi çekecek. Oyun 10 bin üstü indirmeye sahip.

Ücret: 5,66 TL

Oyunun Play Store bağlantısı

Oxenfree

Derin hikâyeye sahip bir oyun arıyorsanız Oxenfree doğru tercih olabilir. Oyunun derin ve etkileşimli karakterlerinin yanında, bir gerilim filmi de sunuyor. Bu listedeki en yeni oyunlardan olan Oxenfree gençlerin bir hayalet yarığı açmasıyla başlıyor. Nintendo Switch gibi diğer platformlarda da oynanabilen oyunun, grafikleri biraz daha farklı olduğu için niş bir kitleye sesleniyor. Play Store üzerinde 10 binin üzerinde indirmeye ulaşmış durumda.

Ücret: 17,99 TL

Oyunun Play Store bağlantısı

Thimbleweed Park

Yine bir 80’ler esintisi ile karşımıza çıkan Thimbleweed Park, korku unsurlarını içeren bir Noir gerilim oyunu. Oyunda bir kasabadasınız ve enteresan olaylar yaşanıyor. 5 oynanabilir karakter bulunuyor ve bunun yanında oyunda çokça şaka unsuru da bulunuyor. Oyunca iki zorluk derecesi bulunuyor ve bölümlerde ilerledikçe ipuçlarına ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu noktada da oyun sizin için devreye giriyor. 50 bin indirme ile karşımıza çıkan oyunun, farklı bir havası bulunuyor.

Ücret: 36,99 TL

Oyunun Play Store bağlantısı

Sizin favori korku oyununuz hangisi? Bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.


Kaynak: https://shiftdelete.net/android-kullanicilari-icin-en-iyi-korku-oyunlari


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları