Android 11 kamera konusunda can sıkacak!


0

Akıllı telefon sektörü yeni cihazlar ile heyecanını korumaya devam ediyor olsa da, yazılım tarafında iOS 14 ve Android 11‘in piyasaya sürülmesi merakla bekleniyor. Android 11 kamera konusunda can sıkacak gibi görünüyor.

Hali hazırda Android telefon veya tabletlerde üçüncü parti bir uygulama ile fotoğraf çekmek istediğinizde, fotoğrafı hangi uygulama ile çekmek istediğiniz soruluyor. Android’in yeni sürümünde böyle bir seçenek olmayacak.

Android 11 kamera uygulamasını seçme şansı sunmayacak!

Bunu bir örnek ile açıklamak gerekirse: Gmail veya herhangi bir uygulamayı kullanarak karşı tarafa bir fotoğraf / video göndermeniz gerekiyor ve bunun için kamera butonuna bastınız. Akıllı telefonunuzda kurulu olan diğer kamera uygulamaları önemini kaybediyor, zira varsayılan uygulama başlatılacak.

Android 11 kamera konusunda can sıkacak! 3 – android 11 eksik ozelligi aciklandi

Google bu kararın kullanıcı gizliliği ve güvenliği için alındığını belirtiyor. Örnek bir senaryo olarak: Bir saldırgan tarafından telefona kötü amaçlı bir kamera uygulaması yüklenebileceği, bu uygulama ile çekilen fotoğraf ve videoların karşı tarafa iletilebileceği belirtiliyor.

Peki hiç şans yok mu? Aslında var, fotoğraf veya videoyu farklı bir uygulama ile çekmek istiyorsanız, çekip galerinize kaydetmeniz ve sonrasında göndereceğiniz uygulama ile kamera yerine galeriye girmeniz yeterli olacak.

Özetlemek gerekirse: herhangi bir uygulama ile fotoğraf veya video çekmek istediğinizde hangi kamera uygulamasını kullanmak istediğini soran seçenek Android 11’de olmayacak.

Kaynak: https://shiftdelete.net/android-11-kamera-konusunda-can-sikacak

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları