Alibaba, Trump ile olan gerginliği azaltmak için harekete geçti


0

ABD Başkanı Donald Trump’ın son günlerde Çinli firmalara yönelik getirdiği tehdit devam ederken, Alibaba, Trump yönetimi ile gerginliği hafifletmek için harekete geçti. Firmanın CEO’su Daniel Zhang, firmalarının politika olarak Amerikan markalarını, tedarikçilerini ve küçük işletmelerini desteklediğini belirtti.

Alibaba Trump yönetimi ile arasındaki buzları eritmek istiyor

BBC’nin haberine göre bilgi, ticaret devinin üç aylık satışlarında beklenenden daha iyi bir sıçrama yapacağını duyurduğu açıklamada geldi. Zhang, yatırımcılara seslenerek “Alibaba’nın ABD’deki birincil ticaret ortağı Amerikan perakendecileri, çiftçileri ve küçük işletmeleridir. Biz tüm ortaklarımızı önemli pazarlara satış yapması için destekliyoruz.” İfadelerini kullandı. Öte yandan Pekin ve Washington hükumetinin arasındaki gerginliğe de değinen CEO, “ABD hükumetinin Çin şirketlerine yönelik politikalarını yakından takip ediyoruz. Durumu olası etkileriyle ölçerek değerlendirmeye çalışıyoruz. Her türlü düzenlemeye uymak için gerekli önlemleri alacağız.” diyerek ellerinden gelen toleransı göstermeye hazır olduklarının altını çizdi.

Alibaba, Trump ile olan gerginliği azaltmak için harekete geçti 3 – alibaba trump yonetimiyle gerginligi azaltmak icin harekete gecti 2

Firmanın hisseleri, dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıların Koronavirüs salgını sırasında teknoloji şirketlerine yatırım yapmasıyla yüzde 20 artmıştı. Aynı zamanda Hangzou merkezli firma, Haziran ayında sona eren üç aylık dilimde hisselerini yüzde 34 artırdığını duyurmuştu.

Bu ayın başlarında ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Amerikan teknoloji firmalarını Trump yönetiminin başlattığı ‘Temiz Ağlar’ programının bir parçası olarak Tencent, Alibaba ve Badiu’nun aralarında olduğu Çinli şirketlerle bağlarını kesmeye davet etmişti.

Kaynak: https://shiftdelete.net/alibaba-trump-yonetimiyle-gerginligi-azaltmak-icin-harekete-gecti

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları