Airbnb kullananlar için kötü haber! Yasaklanıyor


64
11 Paylaşım, 64 Beğeni

California merkezli olan ve ülkemizde de faaliyet gösteren konut kiralama firması Airbnb, kullananları üzebilecek bir karara imza attı. Firma, Koronavirüs pandemisinin ardından toplanma yasaklarına uyma çabasının bir parçası olarak dünya genelinde ev partilerine engel koydu

Konut kiralama firması Airbnb ev partilerini yasakladı

Firma, buna göre kiraya verdiği yerlerde doluluk oranlarını maksimum olarak 16 kişiyle sınırlandıracak.  Konut kiralama firması ayrıca misafirlerin ya da ev sahiplerinin koyulan kurallara uymaması halinde işlem başlatabilecek. Firma yaptığı açıklamada ” Bizim aracılığımızla düzenlenen partilere ve olaylara küresel bir yasak koymak, halk sağlığının yararınadır.” ifadelerini kullandı. Bunun yanında firma, sistemlerindeki konutların yüzde 73’ünde partilerin yasaklandığını ancak hala bazı ev sahiplerinin doğum günü gibi ya da baby shower gibi etkinlikler kiralamaya izin verdiğini belirtti. Buna rağmen firma, bazı misafirlerin hala kiralanan yerleri bar gibi kullandığını da belirtti.

Airbnb kullananlar için kötü haber! Yasaklanıyor 3 – konut kiralama firmasi airbnb buyuk bir yasak getiriyor

” Bu tarz davranışların oldukça sorumsuzca olduğunu düşünüyoruz” diyen firma, benzer faaliyetlere kendileri onaylamadıkça izin verenlerin de sistemlerinden çıkarılacağını aktardı. Firma kendi getirdiği kurallara ne kadar bağlı olduğunu belirtmek için ‘partilere izin verilir’ ya da ‘etkinlik dostu’ gibi arama filtrelerini sitesinden kaldırmış, belli başlı ülkelerde de 25 yaşın altındakilerin ev kiralamasına yasak getirmişti.

Diğer firmalar gibi salgından etkilenen Airbnb, Temmuz ayında ilk defa müşterilerinin eskisi gibi 1 milyonun üzerinde rezervasyon yaptığını belirtmişti. Firma en büyük jestini ise bizim ülkemizde olmasa da, Amerika gibi ülkelerde sağlık çalışanlarına ücretsiz konaklama imkanı sağlayarak yapmıştı.

Kaynak: https://shiftdelete.net/konut-kiralama-firmasi-airbnb-buyuk-bir-yasak-getiriyor

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

64
11 Paylaşım, 64 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları