AdSense Kazancınızı Arttırın : AdSense Uyumlu WordPress Temaları +15


0
1 Paylaşım

Çoğu site sahibi AdSense ile nasıl daha fazla kazanabileceğini düşünüyor, sizde bunu adsense uyumlu ücretsiz wordpress temaları ile başarabileceğinizi düşündünüz ve bunun için bu yazıya girdiniz.

Doğru mu ?

Sanırım evet.

AdSense, sitenizden para kazanabilmeniz için en iyi reklam sağlayıcılardan birisidir. Ancak, AdSense ile en iyi kazancı sağlamak için reklam yerleşimi, reklam rengi ve diğer birçok şeyi optimize etmek gereklidir.

AdSense gelirinizi etkileyen en önemli etkenlerden biri ise kullandığınız WordPress temasıdır. Ve bunun için birçok seçenek bulunmaktadır.

Bu temalar, reklamlarınızda daha yüksek bir TO elde etmek ve içeriklerinizden en yüksek kazancı elde etmeniz için özel kodlanmıştır.

Bizde sizin için AdSense uyumlu wordpress temaları adlı bir liste oluşturduk.

Bu listedeki temalar AdSense reklamlarından en yüksek kazancı sağlamanız için optimize edilmiştir. Bu sayede websitenizdeki AdSense reklamlarından en iyi şekilde faydalanabilecek ve en yüksek kazancı sağlayabileceksiniz.

Şimdi sizlere 15 tane AdSense uyumlu wordpress temaları tanıtacağım. Listeyi tek tek gözden geçirdikten sonra size en uygun olanı seçip sitenizde kullanabilirsiniz.

Karşınızda AdSense Uyumlu 15 WordPress Teması

AdSense WordPress Teması

AdSense WordPress Teması

AdSense teması sitenizde reklam göstermek ve bu reklamlardan para kazanmak için en iyi temalardan bir tanesidir. Google AdSense ile bu temadan en iyi kazancı sağlayabilirsiniz.

Temanın göze çarpan bir özelliği Ad-blocker kullanan kullanıcılara eklentiyi kapatması için bir pop-up göstermesidir.

Bu özelliği gönderilerin içeriğini gizleme veya “bir açılır menü kullanarak uyarı gösterme” seçeneği dahil olmak üzere birçok şekilde ayarlayabilirsiniz.

AdSense teması, satın aldığınız takdirde 8 farklı önceden yüklü olan şablonla birlikte gelir.

Bunlar:

 • Teknoloji Blogu
 • Moda Blogu
 • Besin (Gıda) Blogu
 • Spor Blogu
 • Bebek Blogu
 • Fitness Blogu
 • Haber Blogu
 • ve Online Alışveriş blogu olarak 8 tanedir.

AdSense’ten daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız, aradığınız tema AdSense WordPress temasıdır.

Adsense uyumlu ücretsiz wordpress temaları – NewsPaper

AdSense Uyumlu Ücretsiz WordPress Temaları 2020
AdSense Uyumlu Ücretsiz WordPress Temaları 2020

80 farklı hazır şablunu bulunun NewsPaper wordpress teması, sitenizin tasarımını değiştirmeniz için sonsuz seçenek sunan AdSense uyumlu müthiş bir wordpress temasıdır.

Tema, bunlara ek olarak size 13 varsayılan reklam alanı sunuyor, haberlerinize, bloglarınıza veya magazin siteleriniz için 5 tane daha özel reklam alanı ekleyebilirsiniz. Tema responsive olduğu için yerleştirdiğinz reklamlar mobil cihazlar ile otomatik olarak uyumlu hale gelmektedir.

Çok satanlar arasında olan NewsPaper teması yalnızca Envatoda bulunuyor. ThemeForest kısmından 59$ karşılığında alabilirsiniz.

Admania: Reklam dostu WordPress Teması

AdSense Kazancınızı Arttırın : AdSense Uyumlu WordPress Temaları +15 1 – Admania Reklam dostu bir WordPress Temasi
AdSense Uyumlu WordPress Temaları 2020 – Admania

ThemeForest’te 250+ satış yapmışi ve 5/5 puanı bulunan Admania, Adsense uyumlu en iyi wordpress temalarından birisidir. Bu tema içeriklerinden sadece reklamla en iyi kazancı sağlamak isteyen blogcu arkadaşlar için uygundur.

Anasayfa’ya oldukça basit bir şekilde reklam ekleyebilmeniz için canlı düzenleyicisini kullanabilirsiniz. Örneğin, ana sayfadaki veya kenar çubuğundaki iki gönderi arasında reklam koymak istiyorsanız bunu bir-iki saniyede halledebilirsiniz.

Bu tema ana sayfanızı özelleştirmek için üç farklı düzen sunmakta. Birden fazla blogunuz varsa bu tema herbirini eşsiz birer site haline getirecektir.

Temanın en güzel özelliği herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan reklam ekleyebilmeniz… Temanın içerisindeki reklam paneli oldukça gelişmiş ve kullanıcı dostudur. AdSense uyumlu olmasının yanı sıra, Admania ayrıca önemli SEO özellikleri olan ve oldukça hızlı yüklenen bir wordpress temasıdır. (Google PageSpeed Insight aracı ile site hızınızı ölçebilirsiniz.)

Truemag : AdSense Uyumlu Magazin Teması

WordPress AdSense Teması - TrueMag
AdSense Uyumlu WordPress Temaları – TrueMag

Reklamlardan para kazanmaya kendini adamış bir tema olan Truemag, “eksiği yok fazlası çok” olan AdSense uyumlu bir wordpress temasıdır. Farklı reklam alanları ve buna uyumlu site tasarımı ile mükemmel bir şekilde reklamlarınızı yerleştirebilirsiniz.

Ön sayfadaki sidebar (kenar çubuğunun) dışında, içeriklerin içindede reklam alanları bulunmakta.

 • Tamamen responsive tasarıma sahiptir.
 • Tema seçeneklerinden düzeni değiştirebilirsiniz.
 • Renk seçenekleri.
 • Değiştirilebilir yazı tipi ve sınırsız sidebar seçeneği.

IsleMag Ücretsiz WordPress Teması

AdSense Uyumlu Ücretsiz WordPress Temaları 2020
AdSense Uyumlu Ücretsiz WordPress Temaları – IsleMag

IsleMag teması, bir blog yazarının AdSense ile para kazanmasını kolaylaştıran popüler ve ücretsiz WordPress temasıdır.

Bu temayı 3000’den fazla wordpress kullanıcı indirdi ve oldukça popüler olan AdSense dostu WordPress magazin temasıdır.

 • Responsive bir tasarımla, mobil ve tablet reklamlarından en iyi şekilde yararlanabileceksiniz. Ancak, AdSense kazançlarınızı en üst düzeye çıkarmak için responsive AdSense reklam birimleri kullanmanızı öneririz.
 • Ana sayfanızdaki belirli bir yayını öne çıkarmak istiyorsanız, dahili Carousel Slider‘dan yararlanabilirsiniz.
 • Bu tema en sevdiğim özelliği ise WordPress’in en son sürümüyle uyumluluk sağlamak için devamlı güncellenmesi.
 • AdSense uyumlu bir magazin teması arıyorsanız IsleMag bunun için en uygun temadır diyebilirim.

Newsmag

adsense uyumlu ücretsiz wordpress temaları
AdSense Uyumlu WordPress Temaları – NewsMag

Newsmag, blog yazarları, magazin sitesi sahipler ve haber siteleri için basit ve responsive tasarımlı bir WordPress temasıdır. AdSense uyumlu olmasıda birçok blogger’in bu temayı kullanma sebebi.

Ayıca temanın, TO oranının yüksek olduğu yerlere reklam yerleştirebileceiğiniz 10 tane reklam alanı bulunmakta. (Tema yapımcılarının hitin yüksek olduğunu düşündüğü yerler.)

Newsmag dakikalar içinde güzel bir websitesi oluşturmanızı sağlayacak sürükle-bırak bir sayfa oluşturcusuna sahiptir.

Eğer magazin siteniz varsa ve bundan maximum kazancı sağlamak istiyorsanız, Newsmag teması buna uygun 49$’lık bir temadır.

Grimag: Reklam Uyumlu WordPress Teması

wordpress adsense temaları

Grimag, editörler ve yayıncılar için mükemmel bir WordPress magazin temasıdır.

Tema yapımcıları Grimag temasını maksimum kazanç için optimize ettiklerini sitelerinde belirtmektedirler. Mevcut reklam konumları en çok kazanç sağlayacak şekilde seçilmiştir. Bu temayı kullanmanız reklam gelirlerinizin muazzam şekilde artmasını sağlayacaktır.

Grimag’ın ilginç bir özelliği ise sabit kenar çubuğudur. Bu kenar çubuğunu kullanarak site genelinde reklamların görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Bu temanın responsive tasarımı sayesinde mobil ve tabletlerde reklamların en iyi şekilde görüntülenmesini sağlar.

Hızlı bir şekilde diğer dillere de çevrilebilir.

adsense uyumlu ücretsiz wordpress temaları – TruePixel

AdSense Kazancınızı Arttırın : AdSense Uyumlu WordPress Temaları +15 2 – truepixel wordpress temasi adsense uyumlu wordpress temalari
adsense uyumlu ücretsiz wordpress temaları 2020

Anasayfada, tekli yayınlarda ve sayfalarda birden fazla reklam yeri bulunan TruePixel, bir başka adsense uyumlu WordPress temasıdır.

AdSense için tamamen optimize edilen bu tema, ziyaretçilerinizden daha iyi bir TO ve TBM elde etmenize yardımcı olur. TruePixel’in parlak tasarımı, haber, magaizn ve eğlence siteleri oluşturmak için biçilmiş kaftandır diyebiliriz.

 • Tamamen responsive tasarıma sahip bir temadır.
 • Popüler ve yeni yayınlar göstermek için kullanabileceğiniz büyük bir bölüm bulunmakta.

Mükemmel SEO uyumu sayesinde sayfalar daha hızlı yüklenecek buda arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmamızı sağlayacak ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmamıza yardımcı olacaktır.

NewsOnline

AdSense Kazancınızı Arttırın : AdSense Uyumlu WordPress Temaları +15 3 – Newsonline wordpress temasi adsense uyumlu temalar

Tamamen responsive olan NewsOnline teması, benzersiz bir tasarıma sahip bir başka wordpress temasıdır.

Göz alıcı tasarımı, ziyaretçilerinizin dikkatini anında çekmenizi sağlar. Web sitenizde çok fazla içerik görüntülemek ve reklamlardan para kazanmak istiyorsanız, bu tema siziniçin güzel bir seçim olabilir.

 • NewsOnline temasını kullanırsanız ziyaretçilerden maksimum etkileşim elde ettiğinizden emin olabilirsiniz.
 • Ziyaretçileri rahatsız etmeyen akıllıca konumlandırılmış reklam alanları sayesinde kullanıcılar sitenizde daha çok vakit geçirir.
 • Seo uyumlu
 • Paralax efektler
 • Responsive tasarım
 • Sosyal medya paylaşım butonları
 • Ve sitenizde kullanabileceğiniz birçok kısakod

GoMedia

AdSense Kazancınızı Arttırın : AdSense Uyumlu WordPress Temaları +15 4 – GoMedia wordpress temasi adsense

Özel reklam konumlarına sahip haber, magazin veya blog teması arıyorsanız, GoMedia sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

Varsayılan olarak, giriş sayfasında dört reklam alanı bulunur. Bunlardan herhangi birini devre dışı bırakmanız veya websitenideki diğer içeriklere link vermeniz mümkün.

 • Gelişmiş kontorl paneli, websitenizin çeşitli ayarlarını tek bir yerden kontrol edebilmenizi sağlar.
 • Tema, twitter ve flickr dahil olmak üzere birçok özel widget ile birlikte gelir.
 • Sayfalarınız için birçok özel şablon bulunmakta.

Nominal

AdSense Uyumlu Ücretsiz WordPress Temaları
AdSense Uyumlu Ücretsiz WordPress Temaları

Eğer reklam alanlarının içeriğinizi boğmamasını isteyen biriyseniz, Nominal’i sitenizde, blogunuzda kullanmayı kesinlikle düşünmelisiniz.

Temanın varsayılan düzeninde, menünün hemen altında ve sağ kenar çubuğunun üstünde bir reklam alanı bulunmakta. Blogunuzu destekleyen sponsorlar varsa, bunları kenar çubuğunda kolayca yayınlayabilirsiniz.

Varsayılan reklam alanlarının yanı sıra, tema kodunu düzenlemek zorunda kalmadan reklamları çeşitli yerlere yerleştirmek için özel widget’ları kullanabilirsiniz. Bu SEO dostu tema, sayfalarınızın en kısa sürede yüklenmesi için de optimize edilmiştir.

DizzyMag: Reklam ve İncelemeler için Optimize Edildi

Adsense optimize edilmiş wordpress temaları
AdSense Uyumlu WordPress Temaları – eniyilerde.com

Sitenin üstündeki (header bölümündeki) büyük bir reklam alanı ve ana sayfada başka bir reklam alanı bulunan DizzyMag, WordPress için AdSense’e uygun mükemmel bir magazin, haber veya blog temasıdır.

Responsive reklam birimleri ve TO oranını yükseltmeye ayarlanmış reklam alanları, reklam kazançlarınızı en üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

DizzyMag ayrıca bol özellikli bir inceleme ve derecelendirme sistemine sahiptir. Bu özelliği kullanarak, en sevdiğiniz ürün veya hizmetlerin ayrıntılı bir incelemesini kolayca yayınlayabilirsiniz. Tema WooCommerce’i de desteklediğinden, web sitenize bir çevrimiçi mağaza da ekleyebilirsiniz.

GOLIATH: Reklamlar İçin Optimize Edilmiş WordPress Haber ve Magazin Teması

AdSense Kazancınızı Arttırın : AdSense Uyumlu WordPress Temaları +15 5 – Goliath haber ve magazin temasi
AdSense Uyumlu WordPress Temaları 2020

Goliath, bir magazin sitesi oluşturmanız için kullanabileceğiniz responive tasarıma sahip ve reklamlar için optimize edilmiş bir WordPress temasıdır. Entegre kontrol paneli, Google AdSense’i veya diğer reklamları ana sayfada üç farklı alanda yayınlamanıza olanak tanır.

Temanın içinde bulunan Revolution Slider ve Visual Composer sayesinde ziyaretçilerinize uygun tasarımlar oluşturabilirsiniz.

 • Tema içerisinde özel bir derecelendirme sistemi, özet özellikler ve gelişmiş inceleme görüntüleme seçenekleri bulunmakta.
 • Bu çok dilli tema, tam WooCommerce ve bbPress desteği ile birlikte indiriliyor.
 • Tema dosyasını indirdiğinizde içerisinde PSD dosyalarıda bulunmata, bu sayede web sitenizin görünümünü kolayca özelleştirebilirsiniz.

Flick

AdSense Kazancınızı Arttırın : AdSense Uyumlu WordPress Temaları +15 6 – Flick wordpress temasi adsense uyumlu temalar
AdSense Uyumlu WordPress Temaları 2020

Flick, akıllıca yerleştirilmiş reklam alanlarına sahip bir blog, kişisel veya portföy siteleri oluşturmak için kullanabileceğiniz minimal, basit bir WordPress temasıdır.

Üst banner, kenar çubuğu reklam konumu ve sponsorun bölümü genel tasarımla mükemmel uyum sağlamakta. Resimlere güçlü bir şekilde odaklanan bir tema arıyorsanız, bu tema sizin için en uygun tema olabilir.

Twitter’ın Bootstrap frameworküne dayanan Flick, sitenize maksimum arama motoru gösterimi sağlamak için tamamen responisve ve SEO için optimize edilmiş bir temadır.

Bu temanın çok ayarlı “seçenekler paneli“, web sitenizin çeşitli ayarlarını özelleştirmenizi sağlar. Tema yağımcıları özel widget’ları da çok kullanışlı bulacağınızı düşünmekte.

SociallyViral

AdSense Uyumlu WordPress Temaları
AdSense Uyumlu WordPress Temaları – eniyilerde.com

SociallyViral listedeki favorilerimden biri ve bir zamanlar eniyilerde.com‘da kullandığım bir tema.

Mega menü açılır eklentisi, paralaks kaydırma ile animasyon, hazır çeviri ve tonlarca özellikle dolu SociallyViral WordPress teması, responsive tasarımı ile listede olmayı hak eden bir tema.

 • Tema geliştiricileri reklamlardan maksimum kazancın sağlanması için çaba gösterdiklerini sitelerinde belirtmişler.
 • Temada abonelik formları ve e-posta bültenleride bulunmakta.

Listeyi inceledikten sonra kendinize uygun AdSense uyumlu bir wordpress temasını buldunuz mu ? Yorumlarda belirtin.

Sizin için seçtiğimiz diğer yazılar:

Ayrıca unuttuğumu düşündüğünüz AdSense uyumlu WordPress temaları varsa yorumlarda belitmeniz beni mutlu eder. Belirttiğiniz temaları inceleyip bu yazıya ekleyeceğim.

Beğendiyseniz facebook ve twitter gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

Facebook Yorumları

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları