ABD’li doktordan beklenmeyen ”maske takma” önerisi


0

Corona virüsüne yönelik bütün uzmanların ortak önerisi ”maske takın” oluyor. Dünya çapında karşımıza çıkan bu virüs yaklaşık 21 milyon insana bulaştı ve hâlâ hız kesmeden yayılmaya devam ediyor. Bu noktada insanların alması gereken en büyük önlem ise sosyal mesafe kurallarına uymak ve özellikle kalabalık ortamlara zorunlu olarak giriliyorsa maske takmak. Konuya yönelik ABD’li Beyaz Saray Sağlık Danışmanı Dr. Anthony Fauci açıklamasıyla şaşırttı. İşte Dr. Fauci’nin ezber bozan maske takma önerisi:

Ezber bozan maske takma önerisi

Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü’nün direktörlerinden ve aynı zamanda Beyaz Saray’ın saglık danışmanı olan ABD’li Doktor Anthony Fauci, Zoom üzerinden katıldığı bir görüşmede soruları yanıtladı. Corona virüsüne yönelik önlemlerin, geçilen aşamaların ve özellikle ABD’nin corona virüsü karnesi konuşulurken, yaptığı maske önerisi dikkat çekti.

ABD'li doktordan beklenmeyen ''maske takma'' önerisi 3 – maske takma onerisi 01

ABD’de vakaların kısa sürede çok fazla sayıda artmasına ve önlemlerin alınmamasına yönelik eleştiriler sürerken Dr. Anthony Fauci, açık havada herhangi bir aktiviteyi yaparken, kalabalık olmayan ortamlarda ya da yanında bulunduğunuz kişinin virüsü kapmadığından emin olduğunuz durumlarda maskeyi çıkartmanın sorun olmayacağını söyledi. Yine de konuşmada özellikle, mutlaka tanımadığınız birisiyle yan yana geçecekseniz maskeyi takmayı atlamayın, diyor.

Zaten pek çok kişi artık dışarıda bulunduğu sürede maskeyi yüzünde tutmuyor. Boynuna, koluna veya cebine atan kişiler kalabalık ortamlara girseler bile maskelerini bazen takmayabiliyor. Dr. Anthony Fauci’nin maske takma önerisi realist bir yaklaşım olsa da yine de bazı yanlış yorumlayan kişiler sebebiyle tehlikeli bir hale gelebilir.

Kaynak: https://shiftdelete.net/abd-doktordan-beklenmeyen-maske-takma-onerisi


Sizin Tepkiniz Nedir?

Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
HMM HMM
0
HMM

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları